Sürdürülebilirlik

Bize Ulaşın

Prosim'de Sürdürülebilirlik

surdurulebilirlik

"Kimyanızı önemsiyoruz" sloganıyla bütünleşen Prosim Kimya ve grup şirketleri ‘'Sürdürülebilir Yaşam'' için üzerine düşen görevleri layıkıyla yerine getirmeye devam ediyor.

Prosim Kimya, stratejik bir girişim olan Polimer Ar Ge üretim tesisini Türkiye sınırları içinde kurarak ve istihdam yaratarak çalışanları, tedarikçileri, hizmet sağlayıcıları ve aileleri olmak üzere toplamda yaklaşık 1000 kişinin hayatına pozitif katkı sağlamış olup, 2020 yılında sosyal ve kültürel farkındalık çalışmaları ile de bu süreci devam ettirmektedir.

İş hayatında ve eğitimde eşitlik ilkesiyle, ekonomik imkânları kısıtlı öğrencilere burs vermekte ve ofislerinde pozitif ayrımcılık gözeterek %80 kadın istihdamı sağlamaktadır.

Prosim Kimya; üniversiteler ile iş birliği yaparak, çalışanlarına sürekli eğitimler düzenlenmekte ve bu şekilde donanımlı ve bilinçli çalışan yetiştirme prensibini kendine görev edinmektedir.

Sürdürülebilirliğin, insana, teknolojiye ve doğanın kimyasını korumaya yönelik yatırım demek olduğunu özümsemiş olan Prosim Kimya, bu yönde yatırımlarına devam etmektedir.

Bu hedefler doğrultusunda Prosim Kimya olarak benimsediğimiz sürdürülebilirlik ilkelerimiz;

  • İnsanlara ve çevreye zarar vermemek için teknolojilerimizin, süreçlerimizin ve ürünlerimizin çevre, sağlık ve güvenlik bilgilerini ve performanslarını yaşam döngüleri boyunca sürekli iyileştirmek,
  • Kaynakları verimli kullanarak israfı en alt düzeye indirebilmek,
  • Performansımız, başarı ve eksikliklerimiz hakkında açık olmak,
  • Tüm paydaşlarımız ile endişelerini ve beklentilerini anlamak ve çözmek için etkileşim içinde, birlikte çalışmak,
  • Etkili düzenleme ve standartların geliştirilmesi ve uygulanmasında hükümetler ve kuruluşlarla iş birliği yapmak ve süreçlerde rol almak,
  • Kimyasalları ürün zinciri boyunca yöneten ve kullanan herkesin sorumlu kimyasal yönetimini teşvik etmektir.

Ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için bize ulaşın

Ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişim kuracaktır.

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Mesajınız başarı ile gönderildi. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.